Nové letné dobrodružstvo – letný KAL

Nové letné dobrodružstvo – letný KAL

Tak som nazvala toto nové pletenie. A keďže je tu pomaly leto, vyhlasujem tým aj náš nový KAL. Spoločne si upletieme kardigán Reagan od Isabell Kraemer. Je pletený trošku netradične, ale je jednoduchý. Zvládnu ho aj menej pokročilí. Stavila som opäť na stálicu medzi dizájnérkami. Okrem toho, že sa mi páči, bolo to z dvoch hlavných dôvodov. Má výborne písané návody a jej veci vždy aj dobre sedia. : )

Každá nová priadza je pre mňa novým dobrodružstvom. Najprv si ju omakávam, prikladám k tvári, spoznávama sa s jej štruktúrou, priam sa s ňou rozprávam. A potom príde to dlhé, či niekedy skutočne veľmi krátke obdobie, kedy rozmýšľam, čo z nej upletiem. Kombinácia konope, bavlna, modal bola láska, ku ktorej som sa opakovane vracala na stránky výrobcu a presviedčala sa, že toto bude jedna z tých letných chuťoviek, ktorú doplním na police v našom eshope pre Vás. Keď sa tak stalo, veľmi rýchlo som dostala chuť si z nej aj niečo upliesť. Prečo práve takáto kombinácia?

Čistých bavlnených priadzí je v ponuke pomerne dosť. Líšia sa pôvodom, jemnosťou, spôsobom a kvalitou spracovania. Sú veľmi rozličné a tým čístú bavlnu vôbec nechcem odsúdiť, len stále mi na nich niečo chýbalo. Chcela som v nej ešte niečo viac. Konopná zložka vo mne vyvolávala rustikálny pocit. Materiál, ktorý používali naši predkovia pre svoju dostupnosť, odolnosť, vedeli ho dopestovať i spracovať na vlákno a napriasť a z užívateľského hľadiska plátno malo odolnosť, tvrácnosť a dobre salo vlhkosť. Podobne aj modal, drevitá vláknina modernej doby, ktorá priadzi dodáva odolnosť, jemnosť, schopnosť krásne sa farbiť i farbu držať. Keď tieto tri zložky výrobca spojil, dostal priadzu s vylepšenými vlastnosťami, ktorá nie je ani jednoliato zafarbená. Viac farebnosti jej dodáva práve to jej zloženie.

Takto vidím novú Onion priadzu  ja a budem rada, keď nás bude viac. Spoločne sa povzbudíme, potešíme a pomôžeme si. Okrem tohto spoločného ducha dostanete aj návod preložený do slovenčiny. (Ak mi pošlete screenshot o jeho zakúpení na mail.) Rovnako Vám pomôžem spočítať približnú spotrebu a odhadnúť správnu veľkosť, ak by Vám nevychádzali očká na vzorke.

Ja som začala trošíčku dopredu. Na 3 mm ihliciach mám požadovaných 22 očiek. Spotreba na veľkosť M bude cca 400g, v závislosti od toho, koľko centimetrov krajky si doprajete a aký dlhý ho budete chcieť mať. Jediné, čo Vám teda zostáva, rozhodnúť sa pre tú správnu farbu, zakúpiť si ju u nás v eshope, návod na ravelry si stiahnuť tu a všetko ostatné máte grátis.

Teším sa na vás!

Katarína z 2sheeps.com

 


 

Zdieľajte a dajte vedieť iným

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *