Upleť si s nami LETNÝ TOP

Upleť si s nami LETNÝ TOP

A je tu leto, nielen kalendárne, ale aj teplotou. Čas čerešní, farieb, vody a oddychu. V lete sa vždy všetko trošku spomalí, načerpávame slniečko, stretávame sa i oddychujeme. A my pletiarky zaisto aj s ihlicami.

Pliesť v lete je výzva. Držať v ruke teplú vlnu niekedy priam nemožné. Preto som si pre Vás nachystala projekt z bavlny v alternatívnom prevedení z hodvábu a vlny. Letný top Camisole No.4 je ženský kúsok do každého šatníka od My Favourite Things Knitwear. Je pletený z buretového hodvábu, priadze v hrúbke fingering, čiže 4ply. Návod na top nájdete aj na jej stránke aj na ravelry.

Top je pletený zhora nadol, čím máte možnosť si upraviť jeho šírku i dlžku a urobiť si ho na mieru. Jednoduchá vzorka jemne pripomína háčkovaný vzor a je sama o sebe veľmi dekoratívna. Na pletenie som zvolila organickú bavlnenú priadzu od Onion, ktorá je mäkká a jemná a štrukturovaná vzorka z nej krásne vynikne. Môžte siahnuť aj po elegantnej priadzi Scrumptious 4ply od Fyberspates a upliesť si z nej top na celoročné nosenie do saka a pod.

V oboch prípadoch odporúčam si otestovať ihlice, aby ste dosiahli čo najbližšiu vzorku k tej požadovanej, t.j. 25 očiek na 10 cm. Z Organic Cotton to budú pravdepodobne 3 mm ihlice, ako odporúča výrobca, v prípade Scrumptious 4 ply pravdepodobne 3,5 mm. V oboch prípadoch si prosím vzorku aj vyperte, havne tá hodvábna dosť povolí. Top je originálne pletený z priadze Fingering, ale na voľnejších ihliciach. Voľba ihlíc veľmi závisí od Vášho uťahovania, test je potrebný.

A čo dostanete pri našom spoločnom pletení? Štandartom je preklad návodu do slovenčiny, ktorý bude k dispozícii od 26.6. Tiež si vytvoríme uzavretú skupinu na Facebooku, kde budeme zdielať spoločné úspechy a budem Vám tam natáčať aj videá pasážií, ktoré budú náročnejšie alebo v nich budete mať pochybnosti. Aby sme neporušili autorské práva, oba benefity je možné získať preukázaním sa kúpou návodu v originálnom jazyku.

Tak do ktorej verzie idete Vy? Letný bavlnený top alebo elegantný hodvábny celoročný. Odhadovaná spotreba je 500 m, tj. budete potrebovať 4 klbká Organic Cotton alebo 2 klbká hodvábnej Scrumptious 4ply.

Zdieľajte a dajte vedieť iným

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *